John Travolta skiljer sig
Homsexskandalerna blev för mycket.
Nu skiljer John Travolta sig från hustrun Kelly Preston.
– Han är trött på att leva i en lögn, berättar en vän till familjen.
Stoppa Pressarna
| 2015-10-16 kl 14:03 |
John Travolta, 61, och Kelly Preston, 52, har varit ett par sedan 1987.
De gifte sig fyra år senare och har länge varit ett av de mest uppmärksammade paren i Hollywood. Men en rad källor menar att det handlar om ett bluffäktenskap och att John Travolta alltid har varit gay.
Flera män har öppet gått ut och berättat om sina sexuella äventyr med “Pulp Fiction”-stjärnan. Bland annat avslöjade Travoltas dåvarande privatpilot Douglas Gotteba, 65, för National Enquirer att han och Travolta var ett par under 80-talet. Som bevis publicerade tidningen en rad intima bilder på männen tillsammans.
– Kelly är trött på att bli förödmjukad. Det har varit så många homohistorier om John. Hon orkar inte mer, säger en källa till Star Magazine uppger Hänt i veckan.
Paret, som har två barn tillsammans, har under alla år hållit skenet uppe. Men enligt källor i Holywood känner hela stans skådespelarelit till Travoltas läggning.
Det är National Enquirer som nu avslöjar att Travoltas äktenskap är på väg att haverera.
– Han är trött på att leva i en lögn. De är olyckliga och har levt separata liv i flera år, förklarar en vän till familjen.
Många tror att anledningen till att Travolta inte väljer att komma ut är hans engagemang i scientologrörelsen.