Blondinbella återförenad med ex-maken

Kan det vara början på något varaktigt?
Blondinbella har återförenats med ex-maken.
Nu berättar den blonda entreprenören om den överraskande utvecklingen.

Stoppa PressarnaFå obegränsad tillgång till allt:Få obegränsad tillgång:

Ishana Amiri

| 2019-12-28 kl 05:02 |

ProvaPremium

Isabella Löwengrip, 29, är mitt uppe i sitt livs värsta kris.

Hennes företag är på väg att rämna – konkurshotet var så akut att man tvingades dra i nödbromsen och ställa in lanseringarna på flera olika marknader för hennes skönhetsprodukter.

Bild 1 av 6

Blondinbella skriver själv om återföreningen med ex-maken Odd Spångberg på sin blogg.
Bild 2 av 6

Blondinbella och Odd Spångberg har två barn tillsammans.
Bild 3 av 6

Blondinbella och Odd gifte sig 2013 och fyra år senare gick de skilda vägar, två år senare gick skilsmässan även igenom formellt. Nu återförenades paret.
Bild 4 av 6

Vi får hoppas att "Sugardaddy-Erik" inte är svartsjukt lagd för då kan det bli ytterligare ett problem i Blondinbellas redan tilltrasslade tillvaro.
Bild 5 av 6

Bloggerskan har själv berättat att hon äter starka mediciner och går till psykolog för att ta sig igenom dagen.
Bild 6 av 6

Hela Blondinbellas varumärke och verklighet är på väg att rämna som en billig kuliss.

USA-äventyret blev det ingenting av och en frustrerad Blondinbella har även drabbats privatekonomiskt. Hon har tvingats sälja lyxvillan på Lidingö och sparka sin personliga kock och stylist.

Bloggerskan har själv berättar om hur hon tvingas äta starka mediciner och ta hjälp av både läkare och psykolog för att ta sig igenom dagen. Allt ser minst sagt mörkt ut.

Det enda som verkar fungera för den blonda entreprenören är kärleksrelationen med Erik ”Sugardaddy- Erik” Selin, 52. Miljardären och huvudägaren till fastighetsföretaget Balder är nyskild och nykär i Blondinbella.

Men nu riskerar även relationen till ”Sugardaddy-Erik”, som han kallas skämtsamt av Blondinbellas väninnor, att bli skakig. I alla fall om den frånskilde miljardären är svartsjukt lagd.

Blondinbella har nämligen återförenats med ex-maken Odd Spångberg, 31. Paret firade julen ihop, sannolikt mest för att ge parets bägge barn en så mysig familjehögtid som möjligt.

Blondinbella skriver själv på sin blogg om julafton:
– Den tillbringades med barnen hos min exman samt hans släkt. Jag tycker egentligen att högtider är oerhört tunga men då är det skönt att ha två små att lägga all fokus på, skriver Blondinbella, rapporterar Expressen.

Julen verkar ha avlöpt traditionellt med julmat, Kalle Anka och julklappar.

– När alla hade gått stannade jag kvar hos Odd och hängde bara vi fyra och öppnade de sista paketen, skriver Isabella Löwengrip.

Vi får hoppas att dynamiken med ”Sugardaddy-Erik” inte förändras som en följd av julhelgen. Kanske Erik Selin firade julen med sin ex-hustru Jennie Selin, 46, och parets barn?