Prinsessan Madeleines härliga babylycka

Wow!
Vilken babylycka för Madeleine.
Prinsessans bästa väninna har fått barn.

Stoppa PressarnaFå obegränsad tillgång till allt:Få obegränsad tillgång:

Emma Andersson

| 2019-11-01 kl 10:05 |

ProvaPremium

Det är lite tuffa tider just nu för prinsessan Madeleine ,37, med all turbulens efter kungens chockartade manöver med ”Utrensningen på Stockholms slott”.

Prinsessans barn förlorade ju förmånen med ett framtida apanage och dessutom blir de av med rätten att tilltalas med ”kunglig höghet”.

Bild 1 av 9

Wow! Vilken härlig babylycka för prinsessan Madeleine! Äntligen ett glatt besked mitt i all turbulens.
Bild 2 av 9

Louise "Lussan" Thott har fått en pojke. Lussan är Madeleines bästa väninna sedan över 20 år tillbaka.
Bild 3 av 9

Så här fin babybula hade Lussan i somras.
Bild 4 av 9

Madeleine och Lussan är bästisar sedan gymnasiet.
Bild 5 av 9

Madeleine och Lussan håller ihop i vått och torrt.
Bild 6 av 9

Lussan och Madeleine sågs i samband med att deras gemensamma väninna Anki Wallenberg begravdes i somras.
Bild 7 av 9

Lussan Thott är en riktig societetsdam men hon är väldigt trevligt och chosefri.
Bild 8 av 9

Lussan och hennes gode vän Dag Werner som är en väldigt glad och trogen vän till Chris O'Neill.
Bild 9 av 9

Så här fina var paret när de firade Bathina Philipsons 40-årsdag. Nu är det blöjbyten som gäller.

Därför måste det vara extra roligt att få ta emot glädjebeskedet i Florida att bästa väninnan Louise ”Lussan” Thott (tidigare Gottlieb), 37, har blivit mamma, vilket avslöjas av Svensk Damtidning.

Det blev en liten pojke för ”Lussan” och hennes make friherren Gustav Thott, 42.

Det må finnas många åsikter om prinsessan Madeleine men det är ingen som ifrågasätter att hon är barnkär. Nyligen släppte ju hon till och med barnboken ”Stella och hemligheten” och dessutom är hon sedan många år djupt engagerad i Childhood Foundation och även stiftelsen Min Stora Dag.

Prinsessan Madeleine älskar verkligen barn och nu får hon chansen att babymysa rejält nästa gång hon träffar sin älskade ”Lussan” – de har varit bästa väninnor i över 20 år.

Förlossningen ska ha gått bra och de stolta föräldrarna är just nu inne i den berömda babybubblan och societetsparet har självfallet guldkant på sin babybubbla.

”Lussan” är ju gudmor åt prinsessan Leonore, 5, och det är ingen vågad gissning att Madeleine vederfars samma ära åt ”Lussans” lilla pojke. Någon gång efter årsskiftet gissar vi på ett litet dop.

Stoppa Pressarna ber att få gratulera de nyblivna föräldrarna och vi kommer skåla i ett glas väl kyld 2007 Salon Champagne Blanc de Blancs Brut.