Günther ska nakenfesta hos Madonna

Nu blir det nakenparty hos Madonna.

Eurodisco-kungen Günther flyttar in i stjärnans gamla hem.

– Jag ska springa runt naken, säger han.

Stoppa Pressarna

Mats ”Günther” Söderlund, 47, som gav oss hitlåtarna ”Ding Dong Song” och ”Teeny Weeny String Bikini”, gör det otänkbara.

Nu tänker han flytta in i Madonnas tidigare lyxkåk belägen i Miami beach, rapporterar Aftonbladet. Den nuvarande ägaren, som köpte huset av superstjärnan, är ett mycket rikt Günther-fan. Därför får Mats Söderlund nu husera i fastigheten.

Günther flyttar in i Madonnas tidigare hem där han planerar nakenpartyn.
Bild 1 av 3
Günther flyttar in i Madonnas tidigare hem där han planerar nakenpartyn.
Günther gjorde hitlåten
Bild 2 av 3
Günther gjorde hitlåten "Ding Dong Song" och har medverkat i Melodifestivalen.
Det är oklart om Madonna känner till Günthers planer.
Bild 3 av 3
Det är oklart om Madonna känner till Günthers planer.

Där kommer det bli rajtan-tajtan så det heter duga.
– Mitt mål är att konkurrera ut Hugh Hefner i Kalifornien. Jag kommer göra mitt yttersta för att göra ”Günther mansion” till Miamis Playboy mansion, säger han till tidningen och fortsätter:

– Jag ser framför mig hur jag springer runt i Madonnas mansion naken och dansar till ”Vouge”.

Madonna sålde fastigheten när hon flyttade till England. Det är oklart om stjärnan känner till att det ska bli ”You Touch My Tralala”-fester i sin tidigare bostad.