Laila Bagge i stort bröstbråk med följarna

Någon måtta får det väl ändå vara på kritiken mot våra största kändisar.
Laila Bagge väcker ilska med sina bröstbilder på nätet.
Samtidigt måste ju radioprofilen få visa upp sig från semestern.

Stoppa PressarnaFå obegränsad tillgång till allt:Få obegränsad tillgång:

TImo Lahti

| 2020-03-19 kl 18:40 |

ProvaPremium

Otack är världens lön heter det.  Och det kan nog Laila Bagge, 47, skriva under på.

Radioprofilen möts av skarp kritik för sina bikinibilder på Instagram – något som stör Laila rejält.

Bild 1 av 6laila bagge brostbrak stor 4 - Stoppa Pressarna

Nu avslöjar Laila Bagge sin frustration över elaka följares påhopp om hennes bröst.
Bild 2 av 6laila bagge brostbrak stor4 - Stoppa Pressarna

Radioprofilen tycker det är grymt irriterande med kritiken.
Bild 3 av 6laila bagge brostbrak stor3 - Stoppa Pressarna

Laila och Korosh var nyligen på Maldiverna för på en kombinerad jobb- och kärleksresa.
Bild 4 av 6laila bagge brostbrak stor1 - Stoppa Pressarna

Laila Bagge får ta emot kritik för att hon visar brösten, men är man på badsemester så är man.
Bild 5 av 6korosh kananian gommer sig stor - Stoppa Pressarna

Laila Bagge attackeras medan Korosh kommer undan med sina mini-badbyxor.
Bild 6 av 6laila bagge brostbrak stor2 - Stoppa Pressarna

Laila Bagge och Korosh är väldigt kära i varandra, det kan inga elaka följare i världen ändra på.

– Det är grymt irriterande, det handlar om något helt annat, skriver Laila Bagge i sin blogg, rapporterar Expressen.

Det är efter Laila Bagges och Korosh Kananians, 29, romantiska semester på Maldiverna som radioprofilen tvingats utstå spott och spe.

Till slut tröttnade Laila Bagge så till den milda grad att hon gick ut med en ilsken varning i början av sitt inlägg.
– Här kommer ett sista inlägg från Maldiverna. Och jag vill redan nu varna för nåt så läskigt som att det kommer förekomma en del bikinibilder. Det är alltid någon som kommenterar på att det är för mycket bröst när jag framför allt lagt upp sådana bilder på Instagram. Det måste vara hemskt jobbigt för vissa det här med bikinibilder. Så vet du med dig att du är känslig så ska du sluta läsa nu, fräser Laila Bagge.

Följarna, som helt frivilligt går in och exponeras för den blonda radioprofilens behag, är många gånger syrliga i sina kommentarer.
– Å dessa bröst som är med på alla dina bilder, har en bitter rackare kommenterat.

Men Laila är inte den som är den och hugger tillbaka.
– Så vitt jag vet så sitter dom fast… men om det är någon som vet hur man kan ta av och på dom, så återkom gärna med mer info, skriver Laila Bagge.

Hon tycker även det är orättvist att hennes älskade Korosh minsann kommer undan all kritik trots att han exponera sig i ett par minimala badbyxor som inte lämnar mycket åt fantasin.