Prinsessan Sofias okända blogg
Prinsessan Sofia skrev länge en blogg.
Där berättar hon om sina vilda fester och möten med stjärnor som P.Diddy och Mark Wahlberg.
– Vi vimlade runt lite här och var i natten!
Stoppa Pressarna
| 2016-07-11 kl 11:37 |
Prinsessan Sofia, 31, har förändrat både sig själv och sitt liv sedan hon träffade prins Carl Philip, 37.
Den som är påläst vet. Vi har exempelvis tidigare berättat om hennes heta natt med en känd porrstjärna i USA. Men det hände mer saker när Sofia bodde i New York.
Där skrev hon och bästisen Camilla bloggen ”I staden som aldrig sover” som avslöjade mycket detaljer kring deras vilda partyliv.
På portalen Glife beskrev tjejerna sin egen blogg på följande
sätt:
– Med några inblickar i vår vardag och med livet vi lever ska vi nu
dela med oss av staden som aldrig sover. Där taxichauffören är vår
psykolog, cocktailen vår bästa accessoar och hur festen har blivit
vår vardag.
Sofia levde ett jestsetliv där de vilda festerna avlöste varandra. Hon lärde känna nattklubbskungen Mark Baker, 54, och hans dåvarande hustru Vicky Andrén, 33, modellen som senare skulle gifta sig med kungabarnens kusin Gustaf Magnuson, 41.
I Sofias blogg framkommer mycket detaljerade uppgifter om vad hon sysselsatte sig med i New York om nätterna.
– När vi var på väg hem stannade en Rolls-Royce oss. P.Diddy. Han ville att vi skulle följa med till studion för lite sena arbetstimmar, skriver hon uppger Hänt i veckan.
En annan gång träffade den blivande prinsessan filmstjärnan Mark
Wahlberg, 45, på en inneklubb.
– Just denna kväll firade Mark Wahlberg sin födelsedag där. Han var
lugn och soft! Det var inte vi. Vi roade oss med vårt gäng, sjöng
karaoke och rockade stående på sofforna.
Bara ett par år senare träffade Sofia sin prins. Då påbörjades
också en förvandling av Sofia, vilket innebar att hon exempelvis
tackade nej till nakenfotograferingar för herrmagasin.
– Då hade hon vuxit. Hon var inte alls intresserad av att vara med
på plåtningar eller nåt sånt, förklarar en vän från den tiden.
Sofias blogg är idag raderad och hovet har tidigare meddelat att hon ej vill kommentera den. Varför är lätt att förstå.