- Senaste nytt från kändispressen
Hon är nya kvinnan i Björn Borgs liv
En spännande och intressant bekantskap.
Björn Borg är på lyxsemester på Ibiza i sällskap med en helt ny kvinna.
Stoppa Pressarna kan avslöja att det är PR-kvinnan Stephanie Bonn som njuter tillsammans med tennislegendaren på en lyxbåt i Medelhavet.
Björn Borg, 64, lever en behaglig tillvaro som tennispensionär, nu lyxar han till det på Ibiza tillsammans med sin gamla tenniskompis Boris Becker, 52.
Med på resan till den spanska partyön som lockar de vackra och förmögna är självfallet även hustrun Patricia Borg, 50, men även PR-kvinnan Stephanie Bonn, 45, som syns på bilderna med Björn när de njuter i solen på en lyxbåt.
LÄS MER: Så firade kändisarna Niklas Strömstedt på födelsedagen
Stephanie Bonn styr sedan flera år PR-byrån Zap Events och de har med stor framgång anordnat filmpremiärer för bland annat SF Bio. Stephanie Bonn står exempelvis bakom flera av de senaste James Bond-galorna. Uppdrag som snuvades mitt framför en snopen Micael Bindefeld, 60, något Stoppa Pressarna har rapporterat om.
För Stephanie Bonn är det en hemtam miljö att röra sig med de rika och kända, på lyxön Ibiza kommer hon väl till sin rätt. Hon bor på en ståndsmässig adress runt Stureplan i Stockholm.
Stephanies hem ligger i Sveriges absolut mest exklusiva bostadshus, även kallat G8, med landets dyraste lägenhet på taket och i övrigt bostadsrättsinnehavare som man ofta ser i tidningarnas skvallerspalter.
Bland Stephanies grannar finns bland andra mångmiljardären Markus ”Notch” Persson, 41, som sålde sitt livsverk Mojang till Microsoft. Markus står bakom globala spelsuccén “Minecraft” och för sitt företag fick han 18 miljarder kronor på ett bräde.
LÄS MER: Gunilla Persson avslöjar bröllopsplanerna
Andra grannar som Stephanie kan hälsa på är sångaren Tomas Ledins, 68, son John Ledin, 32. Andra tidigare grannar har vait Hammarby-stjärnan Kennedy Bakircioglü, 39 och medieparet Calle, 40, och Anitha Schulman, 42, som bodde på prestigeadressen där när de var gifta.
Björn Borg och Stephanie Bonn har nyligen inlett ett samarbete där ZAP Events och Stephanie personligen ansvarar för tennislegendarens PR-uppdrag, sponsring och andra uppdrag.
Nu njuter PR-kvinnan på Ibiza med Björn Borg och hans hustru. Med ombord på båten var även Boris Becker, 52, med flickvän.
För den rödlätte tysken måste det kännas skönt att få umgås med Björn Borg då han ”Bom-Bom-Becker” är plågad av finansiella problem.
LÄS MER: Programledaren Hasse Aros hemliga babylycka avslöjad
Nyligen krävdes stjärnan på 382 miljoner kronor av en tidigare affärspartner, vilket Stoppa Pressarna rapporterat om.
LÄS MER: Jessica Anderssons ord om uteblivna bröllopet
LÄS MER: Sean Connery säljer lyxvillan i Frankrike för 300 miljoner kronor
LÄS MER: Hustruns stenhårda krav på Ernst Kirchsteiger
Se våra senaste kungliga klipp här!
Kommentera: Hon är nya kvinnan i Björn Borgs liv
Liknande artiklar
Senaste från På Löpet
Hyresvärden tvingade bort Kristin Kaspersen
Hon hade inget val efter att bostadsbluffen avslöjats.
Hyresvärden fick nog och hörde av sig till Kristin Kaspersen.
Programledaren tvingades skriva sig där hon egentligen bor.

Se våra senaste kungliga klipp här!
Dubbel artiklar
Camilla Läckberg om blodiga brytningen med Saliba
Dan Eliassons nya toppjobb efter gay-festen

Björn Gustafssons hemliga myshelg efter uppbrottet
BILD-EXTRA: "Det syntes att han behövde vara för sig själv utan fästmön!"

SKARPA SEXVARNINGEN TILL CAROLINA NEURATHS EFTERTRÄDARE
VI AVSLÖJAR: "Blir bara trubbel om han slår klorna i dig!"

Fredrick Federleys desperata vädjan till gud
VI AVSLÖJAR: Söker förlåtelse efter pedofilskandalen!

Psykutlåtande hotar att fälla Ebba Busch
EXTRA: "Hon är van att försöka övertyga människor!"

Patrik Sjöberg i dramatisk bilolycka på motorväg
EXTRA: "Allt kändes som en evighet!"
Dubbel artiklar
Hyresvärden tvingade bort Kristin Kaspersen
Robert Gustafsson drabbad av extremt dödlig sjukdom
svenskabloggare-mittpuff
Mer från stoppa pressarna

Dan Eliassons miljon-jackpot efter gay-festen
EXTRA: Rejäl ekonomisk utdelning för den sparkade generaldirektören!

Hedda Stiernstedts okända misslyckande efter SVT-succén
EXTRA: "Grävt i mitt eget känsloliv om ångest och tankar!"

Catenaccis hemliga lyxflykt efter sexskandalen
VI AVSLÖJAR: Stjärnkrögaren öppar ny krog i Marbella!

Runar Sögaards domedagsprofetia om Donald Trump
VI AVSLÖJAR: "Blir som inget annat vi sett eller upplevt förut!"

Emilio Ingrossos nya sköna liv efter separationen
VI AVSLÖJAR: Pasta-kungen njuter medan hustrun Åsa gråter!

Fredrick Federley har inte avgått som EU-parlamentariker
VI AVSLÖJAR: Snart ska pedofil-härvan avgöras i Bryssel!

Zara Larssons pojkvän fast i knarkrazzia
VI AVSLÖJAR: Slängde ifrån sig drogerna genom hotellfönstret!

Kristin Kaspersen riskerar att bli vräkt efter bostadsbluffen
VI AVSLÖJAR: Hyresvärden är redo att "agera"!