Marie Serneholt om sin kärlekssemester med Qhris Magsino

Sol, bad, kel och smek under en romantisk kärleksresa i Turkiet.

Marie Serneholt är upp över öronen förälskad i sin nye pojkvän Qhris.

– Hon är härligt lycklig, säger vännen Sandra.

Stoppa PressarnaFå obegränsad tillgång till allt:Få obegränsad tillgång:

TImo Lahti

| 2014-09-02 kl 10:31 |

ProvaPremium

Marie Serneholt, 30, och Qhris Magsino, 27, är just nu på semester i Turkiet. På sin blogg berättar hon om den fantastiska resan:

– Hotellet, maten, människorna, vädret, staden – ALLT har varit tip top. Jag har fortfarande massa bilder och tips kvar att visa er, så trots att jag landar in på svensk mark i kväll så kommer ni få ta del av härliga Bodrum under de kommande dagarna, skriver hon uppger Expressen.

Marie Serneholt och Qhris Magsino njuter av varandras sällskap under sin semester.
Bild 1 av 4
Marie Serneholt och Qhris Magsino njuter av varandras sällskap under sin semester.
På Marie Serneholts Instagram visar paret öppet sina känslor.
Bild 2 av 4
På Marie Serneholts Instagram visar paret öppet sina känslor.
Qhris och Marie har varit ett par sedan i fjol.
Bild 3 av 4
Qhris och Marie har varit ett par sedan i fjol.
Qhris och Marie håller om varandra på en kändisfest i Stockholm.
Bild 4 av 4
Qhris och Marie håller om varandra på en kändisfest i Stockholm.

Paret har solat, badat och ätit romantiska middagar. På Instagram visar Marie öppet upp hur hon kelar med pojkvännen i den gassande solen. Marie och Qhris bor på det lyxiga hotellet Kempinski Hotel Barbados Bay i Bodrum, en femstjärnig anläggning med privat strand. En bilderna har hon kort och gott beskrivit med ordet ”Paradiset”.

Marie, som tidigare var tillsamamns med Måns Zelmerlöw, 28, träffade Qhris i fjol. De blev snart förälskade och visade sig för första gången offentligt under Bernadotte Art Awards. I år har vi sett dem mysa på Stockholm Fashion Week under J.Lindeberg-visningen, och innan Turkietresan var paret gäster på nattklubbschefen Kristoffer Ahlboms kändistäta bröllop i Stockholm.
– Hon är härligt lycklig, berättar vännen Sandra Miller för Expressen.