Så mycket betalade Bianca Ingrosso för nya drömvåningen
En dröm.
Bianca Ingrosso och pojkvännen Phillipe Cohen har köpt en ny jättevåning.
Enligt uppgifter till Stoppa Pressarna är det nya boendet 300 kvadratmeter stort och har sju rum – prislappen är hisnande.
Stoppa Pressarna
| 2021-10-14 kl 08:27 |
Bianca Ingrosso, 26, berättar själv hon precis köpt en ny lägenhet och hon har gjort det tillsammans med pojkvännen Phillipe Cohen, 27.
Egentligen är det fel att kalla det lägenhet – Stoppa Pressarna har uppgifter om att det snarare är en våning på sju rum och 300 kvadratmeter stor.
LÄS MER: Chris O’Neill tvingas backa efter jättebråket med kungen
Prislappen är inget för de med liten plånbok och den återkommer vi till.
På Instagram berättar influencern själv om parets nya satsning.
– Jag älskar den här lägenheten med hela mitt hjärta. Men nu är det dags för nya äventyr då vi har köpt vår största drömlägenhet i veckan och i nästa år flyttar vi in, skriver Bianca Ingrosso på Instagram, rapporterar Expressen.
Det går inte att ta miste på att den framgångsrika influencern är nöjd med drömköpet. På Instastory skriver hon att hon har fjärillar i magen och att lägenheten är ”allt hon drömt och mer”.
LÄS MER: Allvarliga anklagelsen mot Soldoktorn skakar om
Hon nämner även att hon vill bo där i resten av sitt liv och uppfostra sina barn där.
– Känslan jag har för den här lägenheten är någonting jag aldrig känt förr. Det är varmt, mysigt och hemtrevligt redan, skriver Bianca Ingrosso på Instagram stories, rapporterar Expressen.
Den våning som Stoppa Pressarna har uppgifter om ligger på Östermalm i Stockholm på en trafikerad gata – det är dock inget som bekommer Bianca. Hon har tidigare berättat om vad det är för slags boende hon är på jakt efter.
– Jag är verkligen uppvuxen med att vakna upp till bilar och människor och skratt. Jag älskar att höra fulla ungdomar på väg hem, har Bianca sagt tidigare i en vlogg.
LÄS MER: Kristin Kaspersens hån av Peg Parnevik chockar
Bianca Ingrosso är uppvuxen på Östermalm, en stadsdel där hon bor i dag och den nya våningen ska ligga i stadsdelen enligt Stoppa Pressarnas uppgifter.
Våningen ligger på bekvämt promenadavstånd från pojkvännen Phillipe Cohens restaurang Ted.
Stoppa Pressarna har den senaste tiden rapporterat om slitiningar i parets relation som en följd av att Phillipe Cohen tvingas arbeta så mycket som nyliven krögare. Nu verkar det dock som att paret bestämt sig för att satsa på förhållandet en gång för alla – det har tidigare tagit slut sju gånger mellan paret.
Stoppa Pressarna ber att få gratulera till nya våningen och vi avser att återkomma med mer detaljer och bilder.
LÄS MER: Hanna Hedlund om saknaden efter skilsmässan
Prislappen? 45 miljoner kronor ska paret har betalat, enligt uppgifter till Stoppa Pressarna.
LÄS MER: Agneta Sjödin återigen singel efter uppbrottet