- Senaste nytt från kändispressen
Drog-misären med Johnny Depp och hustrun
En misär, långt från glamouren.
Nu framkommer hemska interiörer från filmstjärnan Johnny Depps liv.
– Då sa Amber att Johnny slet av henne hennes nattlinne och att hon låg naken bland krossat glas på golvet. Hon var helt blöt av alkohol och blödde, berättar ett vittne i den pågående rättegången.
Johnny Depp, 57, har stämt brittiska The Sun för att tidningen kallat honom ”hustrumisshandlare” i samband med det stormiga äktenskapet med skådespelerskan Amber Heard, 34, något som Stoppa Pressarna har rapporterat om.
The Sun gör allt de kan för att bevisa att Johnny Depp var en hustrumisshandlare medan filmstjärnan försöker bevisa att det var snarare Amber Heard som var den aggressiva parten i relationen.
LÄS MER: Per Holknekts brutala sågning av ex-hustrun Lena Ph
Rättegången har pågått i The Royal High Court i London ända sedan 7 juli och kommer inte avslutas förrän i början av augusti.
När Amber Heards väninna, MMA-stjärnan Raquel ”Rocky” Pennington, 31, vittnade i rättegången är det en dyster bild som framkommer av ett dysfunktionellt äktenskap med en drog- och alkoholmisär.
När Johnny Depp och Amber Heard var i Australien 2015 eskalerade problemen.
– Hon berättade att de hade bråkat för att Johnny hade druckit igen, vilket han hade lovat att han inte skulle göra, berättar vittnet, rapporterar Expressen.
LÄS MER: Niklas Strömdstedts mystiska skada väcker oro
Johnny Depp ska ha blivit förbannad och kastat spritflaskan mot sin dåvarande hustru, hans raseri växte.
– Hon sa att han kastade glasflaskor mot henne och att det var glas överallt runtom henne som skar in i hennes fötter. Vid detta tillfälle sa Amber att Johnny slet av henne nattlinnet och att hon låg naken bland krossat glas på golvet. Hon var helt blöt av alkohol och blödde.
LÄS MER: Boris Beckers nya ekonomiska kaos
En berusad Johnny Depp ska sedan har skurit sig själv i fingret och börjat blöda.
– Hon sa att hon gick i väg för att klä på sig och då hade han tagit sitt blodiga finger och skrivit över väggarna och på lampskärmarna i rummet. När hon kom tillbaka stod han också och urinerade på möbler och han hade slagit sönder tv-apparaten, säger vännen i rätten enligt The Sun.
LÄS MER: Alexandra Zazzi avslöjar nya kärlekslyckan efter den bittra skilsmässan
LÄS MER: Benjamin Ingrosso tröstade sig med mormors kanelbullar efter uppbrottet
LÄS MER: Därför dumpade Paow unge pojkvännen
Se våra senaste kungliga klipp här!
Kommentera: Drog-misären med Johnny Depp och hustrun
Liknande artiklar
Se våra senaste kungliga klipp här!
Dubbel artiklar
Nu är Sigfried & Roy hos sina tigrar i himlen
Bruce Willis i dramatiskt corona-bråk i Hollywood
Senaste från På Löpet
Kristin Kaspersen backar i bostadsbluffen
Nu backar Kristin Kaspersen i sin bostadsbluff.
Efter Stoppa Pressarnas avslöjanden har programledaren plötsligt valt att folkbokföra sig på Nybrogatan där hon bor.
Det återstår dock flera frågetecken.


Därför skiljer sig Kim Kardashian från Kanye West
EXTRA: Har anlitat Hollywoods dyraste skilsmässoadvokat!

Nu har Bond-bruden verkligen dött
EXTRA: Otroliga turer kring Tanya Roberts tragiska bortgång!

Justin Bieber blir frikyrkopastor efter krisen
EXTRA: "Han har ett större kall som väntar honom!"

Nya problem för Ellen Degeneres hotar hennes framtid
EXTRA: "Vi tar vem som helst som ger oss tittarsiffror!"
Dubbel artiklar
George Michaels ex-pojkvän slog sig in i stjärnans hem
Johnny Depps nya drag efter förtalsdomen
svenskabloggare-mittpuff
Mer från Stoppa Pressarna

Stjärnan generad över intima bilderna på båten
EXTRA: "Tror ni att jag vill se ut så där inför alla?"

Kändisarna som varit lite väl förtjusta i spelande
EXTRA: Storstjärnor som kan ha spenderat lite väl mycket på sitt spelande